Wiadomości z kraju i ze świata

Nerwy na egzaminie gimnazjalnym

Publikacja z dnia 2008-04-22 19:42, Gazeta.pl - Katowice ( Czytano 1508 razy )

Przechodzenie z dzieciństwa w dorosłość było głównym motywem części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, który we wtorek pisali uczniowie

Skojarzone wiadomości
 • Powstała koalicja na rzecz mowy śląskiej

  Po raz pierwszy w historii trzy śląskie organizacje upomniały się u posłów o wpisanie mowy śląskiej do ustawy o językach regionalnych. - Wcześniej śląskość była uznawana za coś podejrzanego, ale mamy prawo upominać się o to, co nam się należy - mówi Jerzy

 • Śląski NFZ przeciw chorym na cukrzycę

  Narodowy Fundusz Zdrowia tak zaostrzył wymagania dla poradni diabetologicznych, że część z nich albo ma obcięte kontrakty, albo wcale ich nie dostała. Ucierpią tysiące chorych na cukrzycę, którym coraz trudniej będzie dostać się do lekarza.

 • Katowice: Wielkie czytanie na ulicy

  Przed budynkiem Muzeum Śląskiego stanął w środę namiot, w którym można było poczytać ulubione książki. Warunek był jeden: trzeba było zrobić to do mikrofonu.

 • Juwenalia: grill zamiast koncertów

  Spełniły się obawy studentów. Podczas majowych juwenaliów na osiedlu akademickim w Ligocie nie będzie koncertów plenerowych

 • Nie pojadą na kolonie, bo źle słyszą

  Dwójka niedosłyszących uczniów katowickiej podstawówki nie pojedzie z resztą klasy na zieloną szkołę. Urzędnicy, z powodów biurokratycznych, odmówili im dofinansowania rehabilitacyjnego wyjazdu.

 • Więcej kamer będzie śledzić katowiczan

  Około 5 mln zł władze Katowic chcą przekazać na dofinansowanie policji. Chodzi głównie o usprawnienie systemu monitoringu, który - jak się okazuje po właśnie zakończonej kontroli - działa fatalnie.

 • Strażacy w Mikołowie będą za szkłem

  Jedna z najnowocześniejszych strażnic w regionie powstanie w najbliższym czasie w Mikołowie. Elegancki ceglany budynek będzie miał przeszklony garaż na wozy bojowe. Mieszkańcy mają czuć się bezpiecznie, widząc pracujących strażaków.

 • Infolinia w sprawie głupich znaków na drodze

  Wojewoda śląski uruchomił w środę infolinię, na którą można zgłaszać absurdalne oznaczenia jezdni i zły stan nawierzchni. Ma to poprawić bezpieczeństwo na drogach.

 • Kurator oświaty odchodzi z pracy

  Marian Drosio, śląski kurator oświaty złożył w środę rezygnację. Wojewodą ją przyjął

 • A1: Płacili dobrze, to inni też chcą kasy

  Choć drogowcy zakończyli już wykup gruntów pod autostradę A1 na Śląsku, problem zaczyna wracać. Okazuje się, że odszkodowania były tak duże, że pojawili się nowi chętni, którzy chcą je dostać.

not posible to connection with ApiSendQuery