Wiadomości z kraju i ze świata

Strażacy w Mikołowie będą za szkłem

Publikacja z dnia 2008-04-23 20:06, Gazeta.pl - Katowice ( Czytano 2013 razy )

Jedna z najnowocześniejszych strażnic w regionie powstanie w najbliższym czasie w Mikołowie. Elegancki ceglany budynek będzie miał przeszklony garaż na wozy bojowe. Mieszkańcy mają czuć się bezpiecznie, widząc pracujących strażaków.

Skojarzone wiadomości
 • Powstała koalicja na rzecz mowy śląskiej

  Po raz pierwszy w historii trzy śląskie organizacje upomniały się u posłów o wpisanie mowy śląskiej do ustawy o językach regionalnych. - Wcześniej śląskość była uznawana za coś podejrzanego, ale mamy prawo upominać się o to, co nam się należy - mówi Jerzy

 • Śląski NFZ przeciw chorym na cukrzycę

  Narodowy Fundusz Zdrowia tak zaostrzył wymagania dla poradni diabetologicznych, że część z nich albo ma obcięte kontrakty, albo wcale ich nie dostała. Ucierpią tysiące chorych na cukrzycę, którym coraz trudniej będzie dostać się do lekarza.

 • Katowice: Wielkie czytanie na ulicy

  Przed budynkiem Muzeum Śląskiego stanął w środę namiot, w którym można było poczytać ulubione książki. Warunek był jeden: trzeba było zrobić to do mikrofonu.

 • Juwenalia: grill zamiast koncertów

  Spełniły się obawy studentów. Podczas majowych juwenaliów na osiedlu akademickim w Ligocie nie będzie koncertów plenerowych

 • Nie pojadą na kolonie, bo źle słyszą

  Dwójka niedosłyszących uczniów katowickiej podstawówki nie pojedzie z resztą klasy na zieloną szkołę. Urzędnicy, z powodów biurokratycznych, odmówili im dofinansowania rehabilitacyjnego wyjazdu.

 • Więcej kamer będzie śledzić katowiczan

  Około 5 mln zł władze Katowic chcą przekazać na dofinansowanie policji. Chodzi głównie o usprawnienie systemu monitoringu, który - jak się okazuje po właśnie zakończonej kontroli - działa fatalnie.

 • Infolinia w sprawie głupich znaków na drodze

  Wojewoda śląski uruchomił w środę infolinię, na którą można zgłaszać absurdalne oznaczenia jezdni i zły stan nawierzchni. Ma to poprawić bezpieczeństwo na drogach.

 • Kurator oświaty odchodzi z pracy

  Marian Drosio, śląski kurator oświaty złożył w środę rezygnację. Wojewodą ją przyjął

 • A1: Płacili dobrze, to inni też chcą kasy

  Choć drogowcy zakończyli już wykup gruntów pod autostradę A1 na Śląsku, problem zaczyna wracać. Okazuje się, że odszkodowania były tak duże, że pojawili się nowi chętni, którzy chcą je dostać.

 • Dom kultury na przejściu granicznym

  Co stanie się z bezużytecznymi budynkami na przejściach granicznych? Wojewoda czeka na pomysły gmin.

not posible to connection with ApiSendQuery